Ahşap ürünler hem dokusuyla hem görüntüsü ile hem de sağlıklı olmasıyla her geçen dönem daha da istenilen ve kullanılan ürünler arasında yer alıyor.

Binalarda Ahşabın Huzuru

Ahşap ürünler hem dokusuyla hem görüntüsü ile hem de sağlıklı olmasıyla her geçen dönem daha da istenilen ve kullanılan ürünler arasında yer alıyor. Betonarme bir bina yapılmış dahi olsa iç dekorasyonda, doğa temalı bir ev tasarlamak isteyenlerde ve hatta çatı imalatında bile ahşap ürünler günden güne değer kazanıyor. İstanbul ahşap yapı olarak inşa edilen binaların sayısı da bu nedenden dolayı giderek artıyor. Arslan Ahşap Yapı sitesinden bu yapıların teknik özellikleri hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Binalara Nefes Aldıran Ahşap Yapılar

İstanbul ahşap çatı sayılarına bakıldığında gözle görülür bir artış olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü ahşap çatılar hem yağmura hem de ağır fırtınalara karşı dayanaklıdır. Ayrıca deprem gibi yıkıcı etkenli afetlerde çökme sorunu olmadığından inşaatlarda daha fazla kullanılmaya başlanılmıştır.

Bunun yanı sıra ahşabın nefes alma özelliği olduğundan, hane içerisinde her daim bol oksijen hâkimdir. Ayrıca ağaçtan yapılması doğal bir görüntü verir ve görünüşüyle psikolojik bir rahatlama hissini de her daim yaşatır.

Binalarda Ahşap Neden Kullanılır?

Doğal yaşamı tercih edenlerin, en çok tercih ettiği farklı renk ve desendeki ahşap ürünler iç dekorasyonda da yerini almaya başladı. Bunun en bilinen nedeni ortama farklı bir atmosfer katması, sıcaklık katması ve huzur vermesidir. Ayrıca dayanıklı ve uzun ömürlü olması da tercih edilmesine neden oluyor. Ahşap ürünler ve ahşapla ilgili her bilgiye Arslan Ahşap Yapı sitesinden ulaşabilir ve satın alabilirsiniz.

× WhatsApp İletişim