Ahşap sağlıktır.

İstanbul Ahşap Ev Yapan Firmalar

Binalara Yepyeni Bir Soluk Ahşap Ürünler

İstanbul ahşap yapı açısından en eski tarihlerden bu güne dek ahşabın farklı türlerinden yapılar tasarlamaya ve inşa etmeye devam ediyor.

 

İstanbul ahşap yapı açısından en eski tarihlerden bu güne dek ahşabın farklı türlerinden yapılar tasarlamaya ve inşa etmeye devam ediyor. Günümüzde bu akımın daha sık bir şekilde tercih edilmeye başlandığını görüyoruz. Bunda en büyük etken ahşabın hem görünüş hem de dayanıklılık açısından verdiği artı değerler diyebiliriz.

Ahşap Yapıların Artıları

Tamamen doğal ve kaliteli ahşaptan yapılan Arslan Ahşap Yapı sitesinden de inceleyebileceğiniz yapılar uzun ömürlü olmakla birlikte dayanıklı ürünlerdir. Ayrıca atılmak için kenarda kalmış ağaçların geri dönüştürülerek tekrar hayat bulması ve doğaya katkı sağlaması da ayrıca değer bilinmesi açısından önem kazanıyor. Kırsal yaşamda olduğu kadar şehir içinde de ahşaptan yapılan binalar görülebiliyor. Bu binalar çok eski zamanları anımsatmasının yanı sıra psikolojik olarak da rahatlama hissi sunuyor. Dolayısıyla hem kullanım hem de görünüş açısından artıları olduğunu söyleyebiliriz.

Ahşap Ürünler Sağlam Mıdır?

Evet, ahşap ürünler oldukça dayanıklı ve sağlam ürünlerdir. Öyle ki İstanbul ahşap çatı anlamında giderek diğer illere nazaran daha fazla önem kazanmaya başladı. Gerek neme karşı dayanıklı olması gerekse deprem sırasında çökme riskini bertaraf etmesi nedeniyle oldukça fazla kullanımının arttığı gözlemleniyor.

Ayrıca uzun ömürlü olması ve nefes aldırabilen özelliği olması da sağlamlığının yanında tercih edilme nedenlerinin arasında en başta yer aldığını söyleyebiliriz. Ahşap ürünlerle ilgili aradığınız tüm bilgiye Arslan Ahşap Yapı sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

× WhatsApp İletişim