Ahşap sağlıktır.

Eskişehir Ahşap Ev

Eskişehir Ahşap Ev

Genellikle ormanlık alanlara inşa edilen ahşap evler bir veya birden fazla ağaç kütüğünün kesilmesi ve yontulması ile yapılan ev biçimidir. Türkiye’de genellikle Karadeniz Bölgesi’nde yer alan bu ağaç evler bakım gerektirmeyen ve uzun ömürlü olarak kullanıma uygun olan mimari yapıya sahiptir. Bu evlerin özellikle Karadeniz Bölgesi’nde yer almasının sebebi orada uzun süreli yağışlara bağlı olarak bu evlerin neme karşı dayanıklı olmasıdır.

Eski Osmanlı tarihine dayanan bu evlerin kullanımı eskiden belli yaygınlaşarak günümüze kadar gelmiştir. Eskiden beri kullanılan bu yapı mimarileri genellikle tek parça olarak ahşap malzemesinden ya da bu evlerin dayanıklılığını arttırmak için beton ve malzemelerin birleşmesi ile inşa edilir. Tek katlı veya çift katlı mimariye sahip bir şekilde kişilerin isteğine bağlı olarak inşa edilmektedir. Eskişehir ahşap ev firması alanında uzman ve teknik bilgiye sahip mimarlar ile birlikte bu hizmeti verdiği için kişinin isteğine ve yaşam alanlarına uygun ahşap ev inşa etmektedir.

Ahşap Ev Yapıları Nasıl Korunur?

Ahşap mimarisinde kullanılan uzun ve kısa ahşapların fırınlanması ve cilalanması yapının uzun süreli kullanılmasına olanak sağlar. Su bazlı olarak kullanılan cilalar insan sağlığına zarar vermediği gibi herhangi bir koku ve çürüme yapmaz. Sert tahtalardan ve cilalardan meydana getirilen ahşap evlerde herhangi bir aşınma ve kırılma oluşturulmaz.

Ahşap evlerde boya olmadığı için ahşabın bakımı ve boyası su bazlı ahşap cilalardır. Yıllık cilalanması ve temizliği düzenli olarak yapıldığı sürece ahşap evlerin korunması sağlanır. Eskişehir ahşap ev firması ahşap evlerin yıllık temizliğini ve bakımını yaparak bu alanların korunması sağlanır.

Ahşap Ev Mimarisi

Doğal yaşam alanlarına inşa edilebilen ahşap ev modelleri oldukça kullanışlı ve doğa ile iç içe yapılardır. Bu alanların kişilerin isteğine ve kullanım şekillerine göre inşa edilmesi yaşam kalitesini arttırır. Günlük hayatta birçok ihtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılayabileceğiniz şekilde ahşap ev mimarisinin konumlandırılması gerekir.

Ahşap ev mimarisi konusunda Eskişehir ahşap ev adı altında hizmet veren firmadan gönül rahatlığı ile hizmet alabilirsiniz. Alanında uzman firmalardan bu konuda yardım almanız yaşam alanınıza uygun bir ahşap ev inşa etmenizi sağlayacaktır.

× WhatsApp İletişim